Okolí - typy na výlet 

V okolí Doubice je možné podnikat mnoho pěších, cyklistických a v zimě třeba i běžkařských výletů do přilehlého okolí. 

Na téhle stránce se Vám pokusíme nabídnout alespoň několik možností. 

Rozhledny v okolí

Spravedlnost (533m n.m.) 

Zalesněný čedičový vrch sopečného původu, na jehoz vrcholu je vyhlídka, ze které je možné se rozhlédnout do širokého okolí. Můžete odtud vidět například některé sousední obce, jsou odtud vidět další rozhledny, na které je možné si udělat výlet. Dostat se však na tuto vyhlídku je poněkud náročné, protože k ní nevede žádná přístupová cesta, ale jen vyšlapaná, strmě stoupající cestička lesem. 

Jedlová (774m n.m.) 

Místními lyžaři oblíbená hora v zimě poskytuje několik upravených sjezdovek, v létě je možné tuto horu zdolávat na kole, po vyznačených steskách nebo jen pěšky, po turistických trasách. Na jejím vrcholu stojí 23m vysoká rozhledna, ze které je vidět nejen daleko do okolí, ale za dobrého počasí i do Německa a Polska. Vedle rozhledny se můžete občerstvit v restauraci a cestou dolů třeba navštívit sousední zříceninu hradu Tolštejn. 

Vlčí Hora (581m n.m.) 

Výrazná zalesněná čedičová kupa, vypínající se nad severním okrajem stejnojmenné osady asi 8 km od Doubice. Na jejím skalnatém vrcholu stojí rozhledna s chatou, kterou tu nechal postavit Horský spolek pro nejsevernější Čechy. V letech 1996 - 1999 byla provedena celková rekonstrukce a 110 let po svém založení, 22. května 1999, byla rozhledna znovu slavnostně otevřena. 

Pěší výlety

Kyjovské údolí v NP České Švýcarsko 

Údolí, kterým protéka říčka Křinice tvořící v tomto místě hranici s Německem. Toto údolí je tvořené pískovcovými skalami, které jsou propleteny spoustou turistických stezek. Mezi známá místa, která zde můžete navštívit můžeme zařadit například Kyjovský hrádek, Brtnický hrádek a Vlčí hrádek, Turistický most, v zimě třeba ledové jeskyně, ledopády atd. Na konci tohoto údolí se nachází turistický hraniční přechod, kde lze s platným cestovním pasem přejít přes most na německou stranu a projít si toto udolí i po druhém břehu. 

Vápenka (15ha) a Vápený vrch (548m n.m.) 

Vápenka je státní přírodní rezervace, která se rozkláda na Vápenném vrchu cca 2km od Doubice směrem na Krásnou Lípu. Celá hora je zalesněna a protknuta mnoha turistickými stezkami. 

Cyklistické trasy

1. Hřensko - Mezní Louka - Hluboký důl - Zadní Jetřichovice - Česká silnice - a dále směr Vysoká Lípa nebo směr - Táborový důl - Na Tokání - U Sloupu (Saula) - Dolní Chřibská 

2. Kyjov - Kyjovské údolí - Zadní Doubice - údolí Brtnického potoka – Brtníky (nejnavštěvovanější cyklistická stezka v NP) 

3. Doubice - Zadní Doubice 

 

Kde nás najdete?
Kontakt
vaše požadavky vyřídí a dotazy zodpoví
Marcela Pitnerová

mobil: +420 605 105 501
e-mail: hubertus-doubice@seznam.cz
Adresa: Doubice 163
407 47 Varnsdorf

Počasí
Počasí Doubice - Slunečno.cz
Wifi